5

Cappello: Reali me Zidanen mund të fitoj çdo trofe

5

Skuadra e Real Madridit mund të fitoj gjithçka nën menaxhimin e Zinedine Zidane, sipas ish-trajnerit të Realit, Fabio Capellos.

Francezi e nisi furishëm duke fituar ndeshjen e parë si menaxher i Realit, dhe 69-vjeçari i cili ishte menaxher kreu i Rusisë beson se ish-lojtari i tij mund të arrijë gjithçka me gjigantin spanjoll, titullin e LaLigas, dhe Ligën e Kampioneve.

“Ai bëri shumë mirë me Castilla, por ka fuqi ta udhëheq Madridin në krye të tabelës dhe mbi të gjitha për ta fituar Ligën e Kampionëve”, tha Capello për Sky Italia./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*