4

‚Bombardon‘ Reali me këta yje!

4

Sipas Gazzetta dello Sport, Real Madridi po synon t’i transferoj tre yje në Santiago Bernabeu

Drejtuesit e Real Madridit janë hedhur në sulm që ta përforcojnë ekipin pas paralajmërimeve se FIFA do t’ua ndaloj transferimet në dy afatet e ardhshme (verën e vitit 2016 dhe janarin e vitit 2017).

Sipas të përditshmes sportive italiane, Gazzetta dello Sport, Real Madridi ka gati 300 milion euro për përforcime.

Gazzetta dello Sport shkruan se Reali po synon të transferoj: Edinson Cavani (PSG) Mario Gotze dhe David Alaba (Bayern Munich).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*