Monthly Archives: Juni 2017

Çmenduria Britanike, 200 milionë euro për Ronaldon

174560-DTxLCxvFNz

Ronaldo e ka bërë të qartë se nuk dëshiron më që të vijojë të luaj për spanjollët e Real Madrid dhe klubi e ka lënë të “lirë”, por në këmbim të shumave marramendëse që pretendon të arkëtojë. Shërbimet e Cristiano Ronaldos janë të shumtë ekipet që ëndërrojnë t’i kenë, por të pakta ato që e kanë të mundur të mbushin ...

Read More »

Limaj: NISMA fituesja më e madhe e zgjedhjeve

unnamed_1_%20-%20Copy%201

Pas publikimit të rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, NISMA për Kosovën ka zgjedhur së pari Malishevën për të falënderuar strukturat e kësaj partie për punën dhe angazhimin që kanë bërë në zgjedhjet parlamentare. Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, duke folur para simpatizantëve të kësaj partie, tha se Nisma për Kosovën është fituesja më e madhe këtyre ...

Read More »

Selimi: 18 vjet më parë, u ngrit flamuri i lirisë në Klinë

174552-bHn1KyW921

Tetëmbëdhjetë vjet më parë është çliruar qyteti i Klinës nga forcat paramilitare serbe. Këtë ditë e ka kujtuar edhe ish-luftëtari i UÇK-së Rexhep seliimi. Përmes Facebook-ut Selimi ka thënë se më18 Qershor 1999, luftëtarët e Mujë Krasniqit ngritën flamurin e Lirisë ne Klinë. “Sot, në 18 vjetorin e çlirimit të Klinës i uroj dhe i përshëndes luftëtarët e Brigadës 113 të ...

Read More »

Bajram Rexhepi vazhdon të mbetet në koma të thellë

174562-AeEHpYK7iv

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, vazhdon të mbetet në koma të thellë, nën kujdesin e mjekëve në spitalin “Dr. Osman Mazhar” në Stamboll. Këtë e ka bërë të ditur Konsulli i Përgjithshëm i Kosovës në Turqi, Rrahim Morina, shkruan Gazeta Shneta. Ai ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme e ka vizituar Rexhepin në spital ku është njoftuar me ...

Read More »

Bllokohet ‘Balena e Kaltër’ në rrjetin e Kosovës

174435-ERdJsGtxC2

Me iniciativën e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e quajtur ‘Balena e Kaltër’ (Blue Whale). Pas paraqitjes së rasteve të para të shkarkimit të lojës morbide ‘Balena e Kaltër’, e cila krijon varësi tek ata që e shkarkojnë dhe ...

Read More »

As këtë vit nuk përfundon ndërtimi i urës në Pestovë të Vushtrrisë

174427-x5seML7US6

Ura mbi lumin Sitnicë në fshatin Pestovë, e cila lidhë mbi 23 fshatra të Vushtrrisë me magjistralen Prishtinë- Mitrovicë, është afër shkatërrimit. E ndërtimi i urës së re ndonëse ka filluar nuk pritet të përfundojë as edhe këtë vit. Ura aktuale e ndërtuar vetëm nga druri është dëmtuar në masë të madhe, e qytetarët fajtorë për dëmtimin e urës i ...

Read More »