Sport

Çmenduria Britanike, 200 milionë euro për Ronaldon

174560-DTxLCxvFNz

Ronaldo e ka bërë të qartë se nuk dëshiron më që të vijojë të luaj për spanjollët e Real Madrid dhe klubi e ka lënë të “lirë”, por në këmbim të shumave marramendëse që pretendon të arkëtojë. Shërbimet e Cristiano Ronaldos janë të shumtë ekipet që ëndërrojnë t’i kenë, por të pakta ato që e kanë të mundur të mbushin ...

Read More »

Cappello: Reali me Zidanen mund të fitoj çdo trofe

5

Skuadra e Real Madridit mund të fitoj gjithçka nën menaxhimin e Zinedine Zidane, sipas ish-trajnerit të Realit, Fabio Capellos. Francezi e nisi furishëm duke fituar ndeshjen e parë si menaxher i Realit, dhe 69-vjeçari i cili ishte menaxher kreu i Rusisë beson se ish-lojtari i tij mund të arrijë gjithçka me gjigantin spanjoll, titullin e LaLigas, dhe Ligën e Kampioneve. ...

Read More »

‚Bombardon‘ Reali me këta yje!

4

Sipas Gazzetta dello Sport, Real Madridi po synon t’i transferoj tre yje në Santiago Bernabeu Drejtuesit e Real Madridit janë hedhur në sulm që ta përforcojnë ekipin pas paralajmërimeve se FIFA do t’ua ndaloj transferimet në dy afatet e ardhshme (verën e vitit 2016 dhe janarin e vitit 2017). Sipas të përditshmes sportive italiane, Gazzetta dello Sport, Real Madridi ka ...

Read More »

Trajneri shqiptar zbuloi talentin që po çmend klubet e mëdha

3

Tony Basha, trajneri shqiptar, e ka zbuluar talentin australian, Ari Kum. Ky i fundit po çmend gjigantët evropian Talenti australian, Ari Kum po çmend gjigantët evropian është zbuluar nga trajneri shqiptar, Tony Basha, i cili punon në Australasian Soccer Academy, e ka zbuluar 6 vjeçarin, shkruaneurosport.co.uk „Ari është fëmijë i mrekullueshëm, te jem i sinqertë, që në moshën katër vjeçare ...

Read More »

Vazhdon dominimi i Manchester United

2

Manchester United ka shënuar fitore në derbin ndaj Liverpoolit duke e mposhtur si mysafirë me rezultat të ngushtë 1:0. Golin e shënoi sulmuesi Wayne Rooney, për t’i dhënë skuadrës së tij në fitore tejet të rëndësishëm.

Read More »

Juventus nuk ndalet

1

Juventus ka arritur fitoren e 10-të radhazi duke e mposhtur si mysafire me Udinesen me rezultat të thellë 4:0. Në ndeshjet tjera Roma nuk ka arritur më shuam se një barazim në shtëpi 1:1 me Hellas Veronan

Read More »