Kronika

Aksident i rëndë në Prishtinë (Foto)

4

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak minutash në qendër të Prishtinës, tek semaforët kryesorë te Katedralja. Në disa fotografi të cilat i ka siguruar Indeksonline shihet se në aksident janë përfshirë dy vetura. Ende nuk dihet nëse ka pasur persona të lënduar apo jo.

Read More »

Theret me thikë gjyqtari Artan Gjermeni

3

Gjyqtari Artan Gjermeni është plagosur me thikë gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të diele nga persona ende të paidentifikuar në kryeqytet. Mësohet se gjyqtari është goditur 4 herë me thikë, ndërsa është dërguar menjëherë në Spitalin e Traumës në kryeqytet, nga ku mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia është vënë menjëherë në ndjekje të autorëve të kësaj ...

Read More »

Amerikanja gjendet e vdekur në banesën e saj në Itali

2

Një vajzë 35 vjecare, shtetase e Amerikës, është gjetur e vdekur në një banesë në Itali. Autoritetet policore italiane tashmë po hetojnë vrasjen e dyshuar të mërgimtares amerikane Ashley Olsen, pasi që ajo u gjet e vdekur ne apartamentin e saj në Firence, transmeton Klan Kosova. Viktima u gjet pa shenja jete me disa gërvishtje rreth qafës së saj, përderisa ...

Read More »

Përplasen 2 makina, humb jetën një person

1

Dy makina janë përplasur mbrëmjen e sotme në rrugën e Rinasit në Shqipëri, e për pasojë ka humbur jetën një person dhe janë plagosur disa të tjerë. Mësohet se forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të nxjerrë njerëzit nga makinat. Ndërkohë nuk dihet ende nëse ka viktima si pasojë e aksidentit. Sipas hetimeve të ...

Read More »